Творча майстерня

         Cтворення презентацій онлайн з допомогою сервісу  Prezi.com





Знати як зробити презентацію повинні всі, тим паче, коли ми живемо в еру цифрових технологій та Інтернету, де в школах замість книжок, діти починають носити планшети, а замість програм — використовувати онлайн сервіси.

     Буктрейлер – сучасна форма реклами книги




 Всі ми звикли до звичайного способу зацікавити книгою - книжкової виставки. Це коли книги красиво стоять на поличках. Але зараз з'являються все нові і нові форми роботи в бібліотеках. Спочатку це були віртуальні виставки, а тепер це буктрейлер. Що ж це таке?
 З англійської book - це книга, trailer - тягач, причіп, призначений для перевезення вантажів. Дослівний переклад: тягнути книгу на причепі. А простіше кажучи, буктрейлер - це короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. Основне його завдання - яскраво і образно розповісти про книгу, зацікавити, заінтригувати читача, спонукати до читання.
 За кордоном буктрейлери з'явилися в 2002 році, а популярність здобули з розвитком YouTube та його аналогів. Вперше на публіці ролик був показаний в 2003 році. Це був буктрейлер до десятого романа вампірської саги Крістін Фіхан «Темна симфонія». Тоді це більше нагадувало музичний кліп, ніж ефективну атаку на свідомість споживача. Зараз в США над створенням буктрейлерів працюють провідні кіностудії. В Росію та Україну цей спосіб просування книги прийшов у 2009 році, але залишається швидше екзотичною заморською новинкою, ніж актуальним способом просування книг.
 Першими просувати буктрейлери стали книжні видавництва, побачивши в цьому ресурсі новий інструмент для книжкового бізнесу (в Україні це видавництво «Грані Т»). Потім цю ідею підхопили бібліотекарі. Проводяться конкурси буктрейлерів. У Херсоні у вересні 2012 проводився конкурс на кращий буктрейлер серед бібліотек Херсонської ЦБС.
 Дітей частенько залучають до створення буктрейлерів. Судячи з їх якості та дитячої фантазії, їм це явно приносить велике задоволення.
 На сьогоднішній день жанр буктрейлера зробив великий крок вперед. Із звичайних презентацій в стилі Power Point він перетворився на справжнє мистецтво. Як же створити буктрейлер? Нічого складного, потрібно лише слідувати декільком порадам:
 1. Вибір книги для реклами. Мотивацій у виборі книг для створення буктрейлера може бути безліч. Це реклама нових книг, просування книг-ювілярів, створення буктрейлерів, приурочених до дат і подій, є навіть буктрейлера книжкових виставок.
 2. Створення сценарію до буктрейлера (продумати сюжет і написати текст). Сюжет - це основа Вашого відеоролика, те, з чого він буде складатися. Важливо внести інтригу і вибудувати сюжет таким чином, щоб читачеві неодмінно захотілося дізнатися, що ж буде далі. А дізнатися це можна, лише прочитавши книгу. Відеоролик не повинен бути довгим, не більше 3 хвилин, так як це оптимальний час, щоб утримати увагу глядача - потенційного читача.
 3. Наступний етап роботи - необхідно підібрати картинки, відсканувати ілюстрації з книги, зняти своє відео або ж знайти відео з тематики в Інтернеті.
 4. Записати озвучений текст, якщо це передбачено за сценарієм. Для запису і редагування звуку можна використовувати програму Sound Forge.
 5. Для роботи з відео потрібно вибрати програму. Для початківців можна використовувати програму Windows Movie Maker. Ця програма є на всіх ПК, так як входить в пакет Microsoft Windows. Програма Movie Maker здатна брати і обробляти відеофайли з цифрової відеокамери, створювати із зображень слайд-шоу, додавати до відео заготовки, титри, звук, вирізати необхідні фрагменти і склеювати їх, створюючи при цьому ефектні переходи від фрагмента до фрагмента. Широко використовується для створення кліпів, відеопрезентацій та обробки аматорського відео.
 6. Заключний етап - відеомонтаж. Вирізати / склеїти кілька фрагментів відео, додати звукову доріжку, змінити розмір відео, накласти ефекти, переходи.
 В результаті буктрейлер можна рекламувати в Інтернеті, блогах, на форумах, у популярних соціальних мережах.
 Звичайно, якість буктрейлера безпосередньо залежить не тільки від зацікавленості творців, але і від їх технічної оснащеності, тобто від фінансів. Поки доморощені буктрейлери - це найчастіше гра з картинками, нарізка з готових відеокадрів або найпростіша анімація.

 Чи можливо зацікавити читанням через буктрейлери - велике питання. Але вхопитися за цю ниточку все ж варто. Адже це наша спільна справа - пробуджувати інтерес і любов до Книги. 

https://www.youtube.com/watch?v=grBAVT-obW0 

https://www.youtube.com/watch?v=ed1OMpyEhBE 

https://www.youtube.com/watch?

v=ojnZYPDkY3s______________________________________________________

Презентація книги “Зоря материнства 

(Вірші та пісні поетес і композиторів Кіровоградщини)


Хід заняття
І. Вступне слово бібліотекаря.
  Сьогодні я хочу познайомити вас з книгою Зоря материнства. Це перша літературно-краєзнавча спроба якнайповніше представити вічну тему материнства у творчості поетес Кіровоградщини різних поколінь. До збірки, написаної українською та російськими мовами, увійшли понад 300 віршів і пісень, присвячених матерям і дітям. Вони створені серцями вісімдесяти поетес із майже всіх районів області.
   Книга “Зоря материнства” складається  з двох розділів.І розділ – вірші, ІІ- пісні на вірші поетес і композиторів Кіровоградщини.
   Розглянемо більш детально зміст кожного розділу.
  Серед авторок  поетеси Кіровоградщини – добре відомі наші землячки, члени національних спілок журналістів та письменників України та Росії. Це – Світлана Барабаш, Галина Берізка, Галина Вовченко – Керуцкене, Катерина Гончар, Лідія Доценко, лауреат літературних премій ім. Ю.Яновського та Є. Маланюка Тамара Журба; кандидати філологічних наук Олена Журавлева та Людмила Скирда.
   Хтось із поетес представлених тут, є дебютантками, а хтось уже видав перші, а то і по кілька книг. Є жінки, збагачені великим літературним та житейським досвідом; є учениці, студентки, представниці різних професій. Вірші різні – трагічні і драматичні, ніжні, задушевні, жалісливі, захоплені, радісні, сумні.
   Може не зовсім досконалі, але народжені щирими і щедрими жіночими серцями.
    ІІ. Учні читають вірші з І розділу книги:
 Асауленко О. “Даруйте матусі квіти”, Бредихіна Н. “Мама”,Журба Т. “Попелюшка”, Журлива О. “Колискова”, Корінь А. “Мамина хустка”.
    ІІІ. Слово бібліотекаря.
Поет Леонід Первомайський сказав: “Той щедро серце людям віддає і навзамін собі добра не просить , У кого рід свій є і пісня є,- для цього в цьому світі щастя досить”. Літературна тема материнства живе з шевченківського рядка нічого кращого немає, як тая мати малодая з  своїм дитяточком малим”. Потім були Лебеді материнства В.Симоненка, Сива ластівка Б. Олійника. Вірші, покладені на музику Кіровоградщини композиторами – продовження теми любові, материнства. В ІІ розділі книги – пісні, щирі, сповнені любові , душевного багатства.
IV. Учні виконують пісні.
   Сл. М. Балашової, муз. Я. Страшного Розчеши, мамо, дочці коси,
сл. Н. Кулчинської, муз. А. Борисенка Донечка, сл. С. Шевченка, муз. П.Лойтри “Колискова.
V. Заключне слово бібліотекаря.
    Сьогодні ви познайомились зі збіркою віршів та пісень поетес і композиторів Кіровоградщини “Зоря материнства”. Я думаю, що книга прийшлася вам до душі. Читайте вірші про маму не лише в свята 8 Березня, День Матері, а і в теплому родинному колі. Нехай і твори зцілюють і допомагають вчитися і працювати, мріяти і жити, любити своїх матері, бабусь, сестричок і братиків. Хай материнська любов буде вам оберегом і зорею.
 

Презентація книги Петра Кизименка «Пам’ять степів»

Мета: познайомити учнів з книгою краєзнавчих нарисів про історію  Приінгулля,  виховувати любов до рідного краю, бажання знати історію свого народу.

Хід заходу
І. Вступне слово бібліотекаря.
       Сьогодні я хочу познайомити вас з книгою нашого земляка, історика, наукового співробітника обласного краєзнавчого музею та Державного архіву Кіровоградської області П.М. Кизименка «Пам'ять степів». Ця книга – історичні нариси з минулого Кіровоградщини – є спробою вирізнити цю територію як колоритний, специфічний регіон української землі. Козаччина, гайдамаччина, входження до складу Російської імперії, доба Української Народної Республіки, кілька років німецької окупації і розвій національного руху в степах – своєрідний літопис краю на конкретних фактах.
      Книга «Пам'ять степів» складається з 4-х розділів:
     І.   Єлисаветград. Історія.
          ІІ.   Краю мій, або Запорізька слава серединної України.
          ІІІ.  Падіння монархії.
          ІV.  Невідома війна.
 Вступне слово «Що пам’ятають степи» написав кандидат історичних наук,  доцент КДПУ ім. В. Винниченка Сергій Шевченко.
    ІІ. Виступи учнів.
      (Найцікавіші уривки з розділів: легенда про святу Єлисавету, заснування фортеці, археологічне минуле Кіровограда і околиць, гайдамаки, гетьманщина; падіння монархії, ОУН – УПА на Кіровоградщині)
    ІІІ. Слово бібліотекаря.
     В умовах засилля на телебаченні, кіноекранах, у багатьох друкованих виданнях низькоякісної  продукції, за потреби відродження духовності українців, у часи пошуку національних приорітетів держави вкрай необхідним нині є  науково-популярний нарис П.Кизименка. Використовуючи праці                      Д. Яворницького, В. Голобуцького, В. Зуєва, місцевих пошуковців, краєзнавець показує причину виникнення козацтва як стану вільних людей, оборонців рідного степу. Вони завжди були і залишаються прикладом  любові до рідного краю, патріотизму.
    ІV. Виступи учнів
      (Розповіді про найцікавіші знахідки часів козацтва, їх життя, побуту, законів, роль в історії України).
  V. Заключне слово бібліотекаря.
    Сьогодні ви познайомились з книгою «Пам'ять степів». Всі, кому цікава й небайдужа історія рідного краю, знайдуть в ній відповіді на багато запитань, відкриють для себе нові сторінки історії Кіровоградщини.
    Давайте разом вивчати історію рідного краю, а вивчивши – шанувати.
Книга П. Кизименка «Пам'ять степів» допоможе нам в цьому.
Нинішній час, нинішнє суспільство потребує такої книги – аби знати, якими ми були недавно. Без минулого – немає майбутнього. Потрібно вивчати минуле, щоб було що залишити наступним поколінням у спадок.

1 коментар: